Канада вперше за 36 років вийшла на чемпіонат світу з футболу

Футболісти збірної Канади ФОТО: AFP/SCANPIX

Збірна Канади з футболу стала першою командою з Північної та Центральної Америки, якій вдалося здобути путівку на чемпіонат світу в Катарі.

Канадці у матчі 13-го туру відбіркового турніру у себе вдома розгромили Ямайку з рахунком 4:0. Голами відзначилися Кайл Ларін (13-та хвилина), Тейджон Бьюкенен (44`) та Джуніор Хойлетт (82`). У ямайців м'яч у свої ворота забив Едріан Маріаппа (88`).

За тур до фінішу відбіркового турніру Канада із 28 очками посідає перше місце у групі Північної та Центральної Америки, гарантувавши собі участь у чемпіонаті світу-2022. США та Мексика йдуть на 2-му та 3-му місцях (22 очки), на 4-му місці – Коста-Ріка (19). Пряму путівку до Катару отримають три збірні, а команда, яка посіла 4-е місце, зіграє у стикових матчах із переможцем відбору в зоні Конфедерації футболу Океанії. Зазначимо, що канадці вдруге у своїй історії зуміли пробитися у фінальну частину світової першості. Востаннє вони грали на чемпіонаті світу в 1986 році в Мексиці. Раніше у фінальну частину турніру також кваліфікувалися Бельгія, Бразилія, Німеччина, Іспанія, Сербія, Франція, Хорватія, Швейцарія, Данія, Англія, Нідерланди, Аргентина, Іран, Південна Корея, Японія, Саудівська Аравія, Уругвай та Еквадор. Збірна Катару візьме участь у світовій першості як господар турніру.

Цікаво:   "Ліверпуль" та "Ман Сіті" стали на крок ближче до півфіналу Ліги чемпіонів

Чемпіонат світу в Катарі відбудеться з 21 листопада по 18 грудня 2022 року. У фінальній стадії турніру візьмуть участь 32 команди.